NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Przycisk administratora1
Bydlino koło Ustki

Noclegi pokoje kwatery prywatne na wsi niedaleko nadmorskiego kurortu Ustka


   Niewielka wieś ulokowana uroczo w zakolu rzeki Słupia w połowie drogi między powiatowym miastem Słupsk, a nadmorskim kurortem i uzdrowiskiem Ustka. Mimo, że wieś wygląda na istniejącą tu od zawsze historia Bydlina nie jest długa i sięga zaledwie trzy wieki wstecz. Wcześniej w tym miejscu nie było żadnych zabudowań, a pola należały do dziedzica z Machowina. Z czasem pobudowano tu pierwsze chałupy i zabudowania gospodarcze, żeby pracujący na roli chłopi mieli bliżej do pól, na których pracowali. Wieś rozbudowywała się, a na jej skraju, ku uciesze miejscowych chłopów i dla zapewnienia odpoczynku i wyżywienia podróżnym jadącym z Ustki i okolicznych wsi do Słupska i wracających wybudowano karczmę. Z czasem dyliżanse kursujące na trasie Słupsk - Ustka najpierw nieregularnie i tylko raz w tygodniu, potem już codziennie zatrzymywały się tu na odpoczynek i zmianę koni.

   Do niedawna wieś niewiele różniła się od stanu jaki zastali osadnicy po wojnie. Wybudowano tu kilka nowych domów, stare istniejące budynki w ostatnim czasie wyremontowano. W niektórych domach prowadzona jest działalność gospodarcza typu wynajem kwater, a przejeżdżający przez wieś w kierunku Ustki turyści widzą ustawione tablice reklamowe z napisem POKOJE.

  W ciągu ostatnich kilku lat powstają po drugiej stronie mostu na rzece Słupia nowe budynki mieszkalne i domki w Bydlinie, powstał też nowy zajazd, gdzie podróżni mogą odpocząć i zjeść posiłek.Tak więc historia zatoczyła koło i podróżni tak jak dawniej mogą się tu zatrzymać, by coś zjeść lub przenocować w kwaterach prywatnych i pokojach w Bydlinie.

   Noclegi i wczasy na wsi blisko morza są w obecnej dobie modnym sposobem wypoczynku. Kwatery tego rodzaju stanowią doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Pomorza, ciekawych miejsc, zwłaszcza dla turystów zmotoryzowanych i nastawionych bardziej na zwiedzanie niż stacjonarne opalanie i leżenie na plaży.

Bydlino zaprasza na letni wypoczynek i wczasy na wsi w niedużej odległości od morza.

 
Grabno noclegi

Noclegi pokoje domki kempingowe i letniskowe w Grabnie koło Ustki


   Wysokie ceny działek budowlanych w Ustce oraz brak opłacalności produkcji rolnej sprawił, że niewielka do niedawna podustecka wioska Grabno zaczęła się gwałtownie rozbudowywać. Dogodne położenie Grabna na trasie łączącej Ustkę z powiatowym miastem Słupsk jest dodatkowym atutem. Dlatego też decyzję budowy własnego domu w Grabnie, a nie w Ustce podjęło wiele rodzin. Stąd mają dogodny dojazd zarówno do oddalonej jedynie o trzy kilometry Ustki, jak i do Słupska, gdzie część z mieszkających tu właścicieli domków pracuje.


   Niektórzy z właścicieli willi i domków udostępniają część swojego domu, lub tylko pokoje, a nierzadko pokoje z łazienką turystom. Wielu z przyjeżdżających nad morze na urlop i wczasy turystów preferuje wypoczynek w ciszy i spokoju z dala od hałaśliwego centrum miasta. Nocleg w Grabnie w willi lub domku jednorodzinnym albo domku kepingowym jest dla takich osób doskonałym sposobem zakwaterowania. Z Grabna wszędzie mamy blisko i do centrum Ustki i do portu i na plażę. Jednocześnie po powrocie na kwaterę czy do pokoju mamy sielski spokój i atmosferę małej, wiejskiej osady.

   Stąd też popularność tej małej miejscowości koło nadmorskiego kurortu i uzdrowiska jakim jest Ustka. Ceny wynajmu pokoju są tu zdecydowanie niższe od ceny kwater prywatnych i pokoi w Ustce, zwłaszcza tych blisko plaży i morza. Powietrze w Grabnie jest równie czyste jak w nadmorskiej Ustce, no może mniej tu jodu i zapachu morza w powietrzu. Jednak, gdy planujemy wypoczynek na plaży i opalanie i tak udajemy się  nad morze, a tam jodu w świeżym powietrzu jest tyle, że wystarczy nam na cały dzień.

Zapraszamy do wypoczynku w Grabnie koło Ustki

 
Grabno koło Ustki
Noclegi pokoje domki kempingowe w Grabnie w gminie Ustka


   Niegdyś mała wieś oddalona o trzy kilometry od znanej miejscowości wczasowej Ustka, leżąca przy trasie Słupsk Ustka po latach stagnacji w ostatnim czasie przeżywa rozkwit. Dawni gospodarze utrzymujący siebie i swoje rodziny z rolnictwa podzielili przylegające do istniejących domostw ogródki i małe pola uprawne na działki budowlane. Powstała dzięki temu zwarta zabudowa domków jednorodzinnych. Stare domy rolników zostały w większości wyremontowane i w niczym nie ustępują nowym domom. Powstało tym sposobem osiedle domków.

   Niestety układ komunikacyjny Grabna w dawnych czasach, gdy podstawowym środkiem transportu i lokomocji była furmanka konna nie uległ zmianie. Utworzono więc ruch jednokierunkowy na wąskich wiejskich uliczkach łączących nowe i stare zabudowania ze światem. Po drugiej zaś stronie szosy łączącej Ustkę ze Słupskiem powstaje nowe, zgrabne osiedle nowych domków na polu, gdzie kiedyś prowadzono gospodarkę rolną.


   Niektórzy z właścicieli nowych domków prowadzą działalność usługową polegającą na wynajmie kwater. Można tu więc znaleźć nocleg w niedużej odległości od nadmorskiego kurortu jakim bez wątpienia jest Ustka. Mieszkanie  w domku, czy wynajmowanym na okres wakacji pokoju na wsi blisko morza ma swoje zalety. W czasie trwania letniego sezonu Ustka jest miastem gwarnym, a nawet hałaśliwym. Zwolennicy wypoczynku w ciszy i spokoju znajdą tu więc doskonałe miejsce na wypoczynek. Turyści  mogą spacerować po pobliskim lesie lub spędzić miło czas nad przepływającą w pobliżu rzeką Słupia łowiąc na przykład ryby.

   Jeśli przyjdzie  nam ochota na świeżą wędzoną rybę - można ją kupić na miejscu w miejscowej, profesjonalnie prowadzonej wędzarni ryb. Jeśli zechcemy zjeść rybę w postaci smażonej - do Ustki i promenady, gdzie znajdziemy mnóstwo punktów gastronomicznych i smażalni ryb mamy jedynie trzy kilometry.

   Niejednokrotnie mieszkając w dużym mieście odległości między na przykład plażą i naszym lokalem czy mieszkaniem są znacznie większe. Nocując natomiast w Grabnie mamy komfort i uroki mieszkania na wsi, jednocześnie w niedużej odległości od plaży i morza.


   Zapraszamy zatem do spędzenia urlopu i wczasów w Grabnie koło kurortu  Ustka. Grabno noclegi kwatery prywatne pokoje z łazienką, domki kempingowe i letniskowe czekają na Państwa.

 
Ustka rejsy wycieczkowe

Wycieczki w morze statkiem lub kutrem rybackim

   Jedną z podstawowych atrakcji niemal każdej nadmorskiej miejscowości są  wycieczki statkiem po morzu. Możemy przeżyć morską przygodę i popatrzeć, podziwiać jak wygląda ląd  i port z pokładu bujającego się na falach statku. Takie wycieczki po morzu są niezmiennym i żelaznym punktem w harmonogramie pobytu wszystkich turystów i wczasowiczów przebywających nad morzem.


   W Ustce usługi przewozowe i wycieczki po morzu realizuje wiele obiektów i podmiotów gospodarczych. Możemy więc popłynąć w morze niewielką łodzią rybacką, gdzie z niedużej odległości możemy podziwiać falującą wodę i odczuwać każde bujnięcie małej jednostki, lub większym kutrem, gdzie będziemy się czuć bardziej bezpiecznie, niemniej nie zaznamy grozy morskiego żywiołu jak z pokładu małej jednostki pływającej.

   Dużym zainteresowaniem w porcie Ustka cieszą się rejsy wycieczkowe statkiem stylizowanym na siedemnastowieczny galeon. Liczne tralki, mnóstwo pokładów, ozdoby w postaci rzeźb, maszty z żaglami, reje - powodują, że wielu turystów, a szczególnie dzieci chcą płynąć właśnie takim pirackim statkiem, jakie często oglądali w telewizji. W usteckim porcie znajdziemy co najmniej kilka jednostek realizujących tego typu wycieczki i atrakcje. W przypadku rejsów dużych grup i wycieczek armatorzy skłonni są do obniżenia ceny rejsu i opłaty od osoby, co nie jest bez znaczenia, szczególnie, że pieniążki na wczasach bardzo szybko wypływają z naszego portfela.

 
Ustka spływy kajakowe

Aktywny wypoczynek nad morzem

   Ciekawą propozycją aktywnego wypoczynku  nad morzem są spływy kajakowe  rzeką Słupią. Za nieduże pieniądze, bo koszt udziału w fantastycznej imprezie to jedynie trzydzieści złotych możemy przeżyć kilkugodzinną przygodę płynąc kajakiem na trasie ze Słupska do Ustki, lub na krótszej, łatwiejszej i mniej męczącej trasie z Machowina do Ustki. Jest to doskonały sposób na poznanie okolic Ustki z poziomu wody i kajaka. Niecodzienne widoki, jakich nie zobaczymy z innej perspektywy, zakamarki i meandry rzeki, której ujście tworzy port w Ustce. Jednocześnie, prócz wrażeń i doznań estetycznych dochodzą wrażenia związane z utrzymaniem się na wodzie i nawigowaniem kajakiem tak, by nie zaliczyć przewrotki. Adrenalina i doznania estetyczne murowane, a przeżycia na długo pozostaną w pamięci uczestników spływu.
 
Ustka spływy kajakowe
 
  Organizatorzy  zapewniają kajaki i ich transport oraz wyposażenie zabezpieczające w postaci kapoków. Istnieje możliwość zorganizowania spływu z przewodnikiem, lub jeśli uczestnicy są doświadczonymi kajakarzami - mogą płynąć  samodzielnie. Zakończenie trasy, odbiór kajaków i krótki wypoczynek następuje w porcie Ustka, lub przed mostem kolejowym na ulicy Darłowskiej w Ustce. Na życzenie uczestników organizatorzy w punkcie zakończenia spływu organizują posiłek za dodatkową drobną opłatą.

  Trasę trudniejszą ze Słupska do Ustki trwającą około pięć godzin polecamy doświadczonym kajakarzom, natomiast krótsza z Machowina do Ustki trwająca około trzy godziny nie jest bardzo męcząca i pod okiem przewodnika mogą uczestniczyć w spływie nawet osoby niedoświadczone.
 
  Właściciele firmy prowadzący ten atrakcyjny rodzaj wypoczynku nad wodą są elastyczni i otwarci na propozycje turystów, wiele dodatkowych spraw można więc dograć i uzgodnić w czasie rozmowy telefonicznej lub drogą mailową.

Zapytania można kierować na adres mailowy splywysezam@wp.pl    lub telefonicznie pod numer telefonu  663-474-047
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 298 - 306 z 745
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje BARTEK
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!