NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Przycisk administratora1
Turystyka na Pomorzu

Wczasy wypoczynek urlop nad morzem


   W ostatnich latach w regionie Pomorza obserwować możemy dość gwałtowny rozwój turystyki i infrastruktury z nią związanej. Upadek przemysłu stoczniowego, rybołóstwa, przetwórstwa, ogólny kryzys gospodarczy i brak miejsc pracy powoduje, że coraz więcej osób próbuje znaleźć zatrudnienie i utrzymać się z obsługi ruchu turystycznego. Powstają nowe punkty gastronomiczne, smażalnie, punkty sprzedaży ryb wędzonych, pizerie i najprzeróżniejsze jadłodajnie, a wszystko nastawione na obsługę przyjeżdżających tu latem turystów. Powstają nowe miejsca noclegowe i to nie tylko w atrakcyjnych turystycznie miejscach takich jak nadmorskie miejscowości. Również na wsiach remontowane są domy mieszkalne i przygotowywane do przyjęcia letników. Przy drogach prowadzących do znanych miejscowości powstają zajazdy i restauracje oraz bary, a na wsiach gospodarstwa agroturystyczne zapraszają do wypoczynku i wczasów. Turystyka ma być więc lekarstwem - plastrem na rany biedy tu panującej, ale czy skutecznym?


   Sezon w Polsce, a szczególnie nad morzem trwa tyle ile trwają letnie wakacje. To bardzo krótko, zbyt krótko, by można z zarobionych na turystyce pieniądzach przeżyć resztę roku. Atrakcja jaką jest morze, plażowanie i kąpiele przyciąga turystów jedynie wtedy, gdy jest ciepło i słonecznie, a rodziny z dziećmi muszą jednak szukać wypoczynku bliżej domu i miejsca zamieszkania ze względu na trwający rok szkolny. Niemniej rozwój infrastruktury turystycznej jest wyraźnie zauważalny i nie potrzebne są tu odgórne zarządzenia władz lokalnych, czy strategie rozwoju. Mieszkańcy sami wiedzą, gdzie zainwestować, w jaki rodzaj działalności, by zagwarantować sobie bez większego ryzyka inwestycyjnego przewidywalne dochody. Powstają więc ciągle nowe obiekty noclegowe, a nawet najmniejsza miejscowość na Pomorzu oferuje noclegi i pokoje gościnne. Tworzy to swojego rodzaju zdrową konkurencję, dzięki której systematycznie podnoszony jest poziom świadczonych  usług. Można więc bez większego problemu wybrać się nad morze, a noclegi znajdziemy tu bez problemu. Ta sytuacja nie dotyczy oczywiście głównego sezonu, który niemal we wszystkich miejscowościach nadmorskich i letniskowych trwa od piętnastego lipca do piętnastego sierpnia i w tym czasie mogą wystapić przejściowe problemy ze znalezieniem kwatery takiej, jaka nam odpowiada.

 
Bydlino noclegi

Wynajem kwater w Bydlinie koło Ustki

   Niewielka miejscowość ulokowana uroczo w zakolu rzeki Słupia wpadającej do morza w Ustce jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania nadmorskich miejscowości i lokalnych, pomorskich atrakcji. Pokoje w Bydlinie nie są drogie i zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem noclegu. Działalność usługową typu wynajem kwater prowadzi w Bydlinie kilka podmiotów gospodarczych. W dobie kryzysu i małej opłacalności produkcji rolnej jest to doskonały sposób na podreperowanie domowego budżetu mieszkańców wsi.

   Jednocześnie wzrasta popularność wypoczynku i wczasów z dala od zgiełku aglomeracji miejskich, blisko natury. Nocleg w Bydlinie ma tą zaletę, że niemal wszędzie, gdzie warto zajrzeć, wszystkie miejsca jakie chcemy zwiedzić na Pomorzu leżą w jednakowej odległości. Można stąd bardzo łatwo dotrzeć zarówno do Ustki do której to prowadzi doskonały ośmiokilometrowy odcinek drogi krajowej, do Słupska podobnie. Do Jarosławca i Darłowa dojedziemy stąd co prawda przez Ustkę, jednak trasa widzie przez ciekawe miejsca i nie będzie się nam dłużyło w czasie podróży.

   Również takie znane miejscowości nadmorskie jak Poddąbie czy Rowy, oraz jedna z większych atrakcji jaką jest Słowiński Park Narodowy leżą w niedużej odległości od Bydlina wręcz na wyciągnięcie ręki. Tutaj również zaczyna się słynny szlak spływów kajakowych. W Bydlinie bowiem i pobliskim Machowinie zlokalizowane są stanice kajakowe, gdzie rozpoczynają się spływy kajakowe rzeką Słupia do portu w Ustce. Jest to doskonały sposób na poznanie Ustki i jej okolic z perspektywy kajaku i rzeki. Piękne zakola i meandry tej nadmorskiej rzeki tworzącej u ujścia naturalny port w Ustce z pewnością zachwyci niejednego miłośnika przyrody.

   Bydlino noclegi oferuje turystom indywidualnym, jak również większym grupom zorganizowanym.
Zapraszamy na wczasy, urlop i letni wypoczynek do Bydlina koło Ustki.

 
Bydlino koło Ustki

Noclegi pokoje kwatery prywatne na wsi niedaleko nadmorskiego kurortu Ustka


   Niewielka wieś ulokowana uroczo w zakolu rzeki Słupia w połowie drogi między powiatowym miastem Słupsk, a nadmorskim kurortem i uzdrowiskiem Ustka. Mimo, że wieś wygląda na istniejącą tu od zawsze historia Bydlina nie jest długa i sięga zaledwie trzy wieki wstecz. Wcześniej w tym miejscu nie było żadnych zabudowań, a pola należały do dziedzica z Machowina. Z czasem pobudowano tu pierwsze chałupy i zabudowania gospodarcze, żeby pracujący na roli chłopi mieli bliżej do pól, na których pracowali. Wieś rozbudowywała się, a na jej skraju, ku uciesze miejscowych chłopów i dla zapewnienia odpoczynku i wyżywienia podróżnym jadącym z Ustki i okolicznych wsi do Słupska i wracających wybudowano karczmę. Z czasem dyliżanse kursujące na trasie Słupsk - Ustka najpierw nieregularnie i tylko raz w tygodniu, potem już codziennie zatrzymywały się tu na odpoczynek i zmianę koni.

   Do niedawna wieś niewiele różniła się od stanu jaki zastali osadnicy po wojnie. Wybudowano tu kilka nowych domów, stare istniejące budynki w ostatnim czasie wyremontowano. W niektórych domach prowadzona jest działalność gospodarcza typu wynajem kwater, a przejeżdżający przez wieś w kierunku Ustki turyści widzą ustawione tablice reklamowe z napisem POKOJE.

  W ciągu ostatnich kilku lat powstają po drugiej stronie mostu na rzece Słupia nowe budynki mieszkalne i domki w Bydlinie, powstał też nowy zajazd, gdzie podróżni mogą odpocząć i zjeść posiłek.Tak więc historia zatoczyła koło i podróżni tak jak dawniej mogą się tu zatrzymać, by coś zjeść lub przenocować w kwaterach prywatnych i pokojach w Bydlinie.

   Noclegi i wczasy na wsi blisko morza są w obecnej dobie modnym sposobem wypoczynku. Kwatery tego rodzaju stanowią doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Pomorza, ciekawych miejsc, zwłaszcza dla turystów zmotoryzowanych i nastawionych bardziej na zwiedzanie niż stacjonarne opalanie i leżenie na plaży.

Bydlino zaprasza na letni wypoczynek i wczasy na wsi w niedużej odległości od morza.

 
Grabno noclegi

Noclegi pokoje domki kempingowe i letniskowe w Grabnie koło Ustki


   Wysokie ceny działek budowlanych w Ustce oraz brak opłacalności produkcji rolnej sprawił, że niewielka do niedawna podustecka wioska Grabno zaczęła się gwałtownie rozbudowywać. Dogodne położenie Grabna na trasie łączącej Ustkę z powiatowym miastem Słupsk jest dodatkowym atutem. Dlatego też decyzję budowy własnego domu w Grabnie, a nie w Ustce podjęło wiele rodzin. Stąd mają dogodny dojazd zarówno do oddalonej jedynie o trzy kilometry Ustki, jak i do Słupska, gdzie część z mieszkających tu właścicieli domków pracuje.


   Niektórzy z właścicieli willi i domków udostępniają część swojego domu, lub tylko pokoje, a nierzadko pokoje z łazienką turystom. Wielu z przyjeżdżających nad morze na urlop i wczasy turystów preferuje wypoczynek w ciszy i spokoju z dala od hałaśliwego centrum miasta. Nocleg w Grabnie w willi lub domku jednorodzinnym albo domku kepingowym jest dla takich osób doskonałym sposobem zakwaterowania. Z Grabna wszędzie mamy blisko i do centrum Ustki i do portu i na plażę. Jednocześnie po powrocie na kwaterę czy do pokoju mamy sielski spokój i atmosferę małej, wiejskiej osady.

   Stąd też popularność tej małej miejscowości koło nadmorskiego kurortu i uzdrowiska jakim jest Ustka. Ceny wynajmu pokoju są tu zdecydowanie niższe od ceny kwater prywatnych i pokoi w Ustce, zwłaszcza tych blisko plaży i morza. Powietrze w Grabnie jest równie czyste jak w nadmorskiej Ustce, no może mniej tu jodu i zapachu morza w powietrzu. Jednak, gdy planujemy wypoczynek na plaży i opalanie i tak udajemy się  nad morze, a tam jodu w świeżym powietrzu jest tyle, że wystarczy nam na cały dzień.

Zapraszamy do wypoczynku w Grabnie koło Ustki

 
Grabno koło Ustki
Noclegi pokoje domki kempingowe w Grabnie w gminie Ustka


   Niegdyś mała wieś oddalona o trzy kilometry od znanej miejscowości wczasowej Ustka, leżąca przy trasie Słupsk Ustka po latach stagnacji w ostatnim czasie przeżywa rozkwit. Dawni gospodarze utrzymujący siebie i swoje rodziny z rolnictwa podzielili przylegające do istniejących domostw ogródki i małe pola uprawne na działki budowlane. Powstała dzięki temu zwarta zabudowa domków jednorodzinnych. Stare domy rolników zostały w większości wyremontowane i w niczym nie ustępują nowym domom. Powstało tym sposobem osiedle domków.

   Niestety układ komunikacyjny Grabna w dawnych czasach, gdy podstawowym środkiem transportu i lokomocji była furmanka konna nie uległ zmianie. Utworzono więc ruch jednokierunkowy na wąskich wiejskich uliczkach łączących nowe i stare zabudowania ze światem. Po drugiej zaś stronie szosy łączącej Ustkę ze Słupskiem powstaje nowe, zgrabne osiedle nowych domków na polu, gdzie kiedyś prowadzono gospodarkę rolną.


   Niektórzy z właścicieli nowych domków prowadzą działalność usługową polegającą na wynajmie kwater. Można tu więc znaleźć nocleg w niedużej odległości od nadmorskiego kurortu jakim bez wątpienia jest Ustka. Mieszkanie  w domku, czy wynajmowanym na okres wakacji pokoju na wsi blisko morza ma swoje zalety. W czasie trwania letniego sezonu Ustka jest miastem gwarnym, a nawet hałaśliwym. Zwolennicy wypoczynku w ciszy i spokoju znajdą tu więc doskonałe miejsce na wypoczynek. Turyści  mogą spacerować po pobliskim lesie lub spędzić miło czas nad przepływającą w pobliżu rzeką Słupia łowiąc na przykład ryby.

   Jeśli przyjdzie  nam ochota na świeżą wędzoną rybę - można ją kupić na miejscu w miejscowej, profesjonalnie prowadzonej wędzarni ryb. Jeśli zechcemy zjeść rybę w postaci smażonej - do Ustki i promenady, gdzie znajdziemy mnóstwo punktów gastronomicznych i smażalni ryb mamy jedynie trzy kilometry.

   Niejednokrotnie mieszkając w dużym mieście odległości między na przykład plażą i naszym lokalem czy mieszkaniem są znacznie większe. Nocując natomiast w Grabnie mamy komfort i uroki mieszkania na wsi, jednocześnie w niedużej odległości od plaży i morza.


   Zapraszamy zatem do spędzenia urlopu i wczasów w Grabnie koło kurortu  Ustka. Grabno noclegi kwatery prywatne pokoje z łazienką, domki kempingowe i letniskowe czekają na Państwa.

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 298 - 306 z 747
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!