Noclegi Ustka noclegi Ustka pokoje Ustka wczasy kwatery prywatne noclegi  
Ustecka syrenka    Pomorskie legendy    09.10.2015.
   
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Darłowo
Darłówko
Poleć nas znajomym


Logowanie

Nie pamiętam hasła
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Nowości
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Porady doświadczonego turysty - bezpieczeństwo na plaży

Porady doświadczonego turysty - bezpieczeństwo na plaży


 
 
 
 

Przycisk administratora1
Ustka domki letniskowe
Noclegi w domkach kempingowych i domkach holenderskich w Ustce


 Ustka domki  W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają noclegi w domkach kempingowych i przyczepach holenderskich. Jest to doskonały sposób udostępnienia turystom miejsc noclegowych w domkach usytuowanych w miejscach atrakcyjnych turystycznie na przykład blisko plaży. Uzyskanie pozwolenia na budowę tradycyjnego domu czy willi w tym miejscu mogłoby nastręczać trudności, bądź nawet mogłoby być niemożliwe. Postawienie jednak w tym miejscu domków kempingowych nie związanych na trwałe z gruntem daje szansę na zakwaterowanie i noclegi  blisko morza i plaży.

   Taka sytuacja ma właśnie zastosowanie w Ustce. Na placu w porcie Ustka domki typu holenderskiego ustawiono niemal w sąsiedztwie plaży zachodniej. Stąd do morza to zaledwie sto metrów. Noclegi w przyczepach kempingowych może nie są marzeniem osób pragnących wypoczywać w komforcie, niemniej w tego typu obiektach noclegowych jakimi są przyczepy kempingowe czy domek holenderski są łazienki z prysznicem oraz wszelkie wygody. Spędza więc tu urlop i wczasy wielu turystów.

   Innym rodzajem domków są domki kempingowe związane na stałe z gruntem, a budowane z zaciszu ogrodu jako małe altany pełniące funkcje noclegowe. Również nad samym morzem na ulicy Chopina w Ustce znajdziemy takie kwatery blisko morza.

   Nocleg w domku daje poczucie bliższego kontaktu z naturą, a jednocześnie stanowi odmianę naszego codziennego, poukładanego życia. Niemal w każdym z nas drzemie wagabunda, wędrowiec.

   Szczególnie latem mamy ochotę powłóczyć się po innych miejscowościach zwiedzając je i nocując poza domem. Przyjemniejszy jest wówczas powrót do domowych pieleszy, gdzie docenić możemy wiele rzeczy, których do niedawna nie dostrzegaliśmy.

 
Przewłoka noclegi

Domki letniskowe i pokoje w Przewłoce koło Ustki

Przewłoka   Przewłoka noclegi w tej małej nadmorskiej miejscowości niemal sąsiadującej z Ustką znajdziemy w ośrodku wczasowym ulokowanym niemal w centrum wioski na ulicy będącej jednocześnie szosą łączącą  Ustkę z innymi nadmorskimi miejscowościami po wschodniej stronie Słupi, między innymi do Poddąbia, Dębiny i Rowów. Również znajdziemy tu wygodny nocleg w domkach letniskowych i willach. Niektórzy właściciele odremontowanych domków prowadzą wynajem kwater i tu również wynająć  możemy pokój z łazienką.

  Z Przewłoki Do Ustki nie jest daleko, bo jedynie trzy kilometry dzieli tą uroczą i cichą wieś od centrum Ustki. Do plaży wiedzie leśna ścieżka przez nadmorski las. Dojdziemy tą scieżką do morza w ciągu piętnastu minut. Zwolennicy motoryzacji mogą udać się samochodem na plażę w Ustce, ale w związku z problemami ze znalezieniem miejsca parkingowego w środku sezonu letniego, zwłaszcza w pobliżu plaży nie jest łatwym zadaniem. Polecamy wówczas udanie się samochodem do pobliskiego Orzechowa, gdzie nie ma tylu turystów. Z parkingu w ciągu kilku minut ścieżką wijącą się wzdłuż niewielkiej rzeczki wpływającej do morza dojdziemy do plaży. Miejsce to upodobało sobie wielu atrystów. Szczególnie wieczorem, przed zachodem słońca spotkać tu można malarzy ze sztalugami malujących romantyczne ujście niewielkiej rzeczki do morza, wysoki klif porośnięty sosnami i żóty piasek plaży oddzielony lazurem morza biegnącego aż do granicy horyzontu.

 
Przewłoka
Noclegi pokoje kwatery prywatne w Przewłoce koło Ustki
 
 Orzechowo - Przewłoka  Przewłoka do niedawna była wsią oddaloną od Ustki o niecałe trzy kilometry. Dziś to już prawie dzielnica Ustki. Usytuowana wzdłuż drogi prowadzącej z Ustki do Rowów wioska dawniej o charakterze rolniczym, dziś to już raczej wieś letniskowa. Funkcjonuje tu bowiem kilka gospodarstw agroturystycznych, kilku z właścicieli obiektów noclegowych wynajmuje turystom w czasie letniego sezonu dobrze wyposażone domki kempingowe. Istnieje tu również spory ośrodek wypoczynkowo - szkoleniowy.
   Na terenie wioski istnieje niewielka stadnina koni, gdzie amatorzy jazdy konnej mogą pod okiem fachowców nauczyć się jazdy konnej, lub ją doskonalić. Latem, we wczesnych godzinach porannych możemy spotkać wycieczkę konną jadącą w stronę plaży w Orzechowie. Piękny to i nieczęsto spotykany widok jeżdzców i amazonek na koniach jadących wiejska drogą , lub galopujących po plaży w pobliskim Orzechowie.
 
  W Przewłoce budowane są coraz to nowe domki i wille, których właściciele dla podreperowania budżetu domowego  często decydują się na udostępnienie wczasowiczom pokoi i kwater. Na zachodnim skraju wsi powstało spore osiedle domków jednorodzinnych pod piękną nazwą Bursztynowa Kraina. Blisko stąd do plaży, która w związku z pewnym oddaleniem od Ustki nie jest  tak zatłoczona. Stąd do morza i plaży spacerkiem leśną ścieżką dojdziemy w piętnaście minut. Zwolennicy motoryzacji zaś mogą podjechać do pobliskiej wioski Orzechowo leżącej niemal nad plażą. Tutaj można zostawić auto i ścieżką wijącą się wzdłuż niewielkiej rzeczki wpływającej do morza można dojść do plaży. Wypoczynek w Przewłoce koło Ustki może być alternatywą wypoczynku w zatłoczonych, nadmorskich miejscowościach takich jak Ustka czy Rowy.
 
 Zapraszamy turystów i wczasowiczów do Przewłoki koło Ustki.
 
Jarosławiec noclegi

Wczasy i wypoczynek w Jarosławcu - letniskowej miejscowości nadmorskiej położonej uroczo na klifie między Ustką i Darłowem

   Jarosławiec noclegiJarosławiec noclegi to hasło bardzo często wpisywane przez turystów poszukujących noclegów i kwater w Jarosławcu w okienko wyszukiwarki. Wzmożony ruch i zainteresowanie wynajmem kwater oraz rezerwają pokoi obserwujemy na początku maja i w czerwcu. Wtedy to większość osób  pragnących spędzić urlop w nadmorskich miejscowościach na Pomorzu Środkowym takich jak Łeba, Rowy, Ustka, Jarosławiec czy Darłowo zna termin letniego urlopu.

 Dużą popularnością cieszą się pobyty z noclegiem w domkach kempingowych. Daje to bezpośredni kontakt z naturą  i inny sposób egzystencji diametralnie różny od sposobu życia jaki prowadzimy przez cały rok. Teraz wreszcie możemy pochodzić boso po trawie lub piasku plaży, być w bezpośrednim kontakcie z zielenią i roślinnością, której możemy dotknąć.

  Taki wypoczynek cieszy zwłaszcza dzieci, dlatego też rodziny z dziećmi chętnie wybierają na nocleg i pobyty w Jarosławcu domki letniskowe. Do dyspozycji turystów w Jarosławcu wielu właścicieli obiektów noclegowych oddaje tego rodzaju miejsca noclegowe. W naszej bazie znajdziecie Państwo z pewnością niejedną tego typu ofertę.

  W Jarosławcu w czasie letniego sezonu główną atrakcją jest opalanie na plaży i morskie kąpiele. Innego jednak rodzaju  atrakcją tej niewielkiej, nadmorskiej miejscowości są ryby morskie serwowane w tutejszych smażalniach. Najbardziej popularną i najczęściej zamawianą w smażalniach potrawą jest dorsz smażony z frytkami i surówką. Jest to podstawowe danie serwowane w nadmorskich smażalniach i restauracjach, a każdy z turystów przebywających nad morzem powinien tej potrawy spróbować. Zwłaszcza świeży, smażony dorsz konsumowany przy stolikach wystawionych na świeżym powietrzu smakuje wybornie, a jego smak i aromat pozostaje w pamięci jako jeden z charakterystycznych obrazów i wspomnień z wakacji nad morzem.

 
Duninowo noclegi

Nocleg w Duninowie koło Ustki

   Duninowo noclegi. W obecnych czasach niemal każda większa miejscowość posiada obiekty noclegowe umożliwiające przyjmowanie gości i letników, a także turystów. Z reguły są to obiekty sezonowe świadczące usługi noclegowe typu wynajem kwater jedynie latem i w czasie wakacji, wtedy, gdy jest zapotrzebowanie na kwatery i pokoje na wsi.

   Dużym atutem Duninowa jest bliskość morza i plaży. Położona z dala od dużych aglomeracji wioska oddalona o około siedem kilometrów od portowego miasta jakim jest Ustka cieszy się dużym zainteresowaniem turystów preferujących wypoczynek blisko morza, ale z dala od dużych skupisk ludzkich i hałasu miast. W Duninowie działa kilka dobrze zorganizowanych gospodarstw agroturystycznych, gdzie znajdziemy wygodny nocleg, dobre, domowe wyżywienie, a amatorzy jazdy konnej mogą uprawiać ten piękny sport. W jednym z gospodarstw w Duninowie  prowadzona jest hodowla koni, gdzie pod okiem fachowców możemy nauczyć się jazdy konnej, lub doskonalić swoje umiejętności jeździeckie. Dużą atrakcją organizowaną dla amatorów jazdy konnej są poranne wycieczki konne przez nadmorski las na plażę i jazda po plaży. Widok wstającego dnia, mgieł podnoszących się znad łąk, wschodu słońca obserwowanego z grzbietu pięknego wierzchowca z pewnością na długo pozostanie miłym wspomnieniem z pobytu i wczasów w nadmorskiej miejscowości - z wakacji w Duninowie.

 Urocza, stara i dobrze utrzymana wieś posiadająca swój niepowtarzalny urok, charakter i klimat przyciąga tu z roku na rok coraz więcej turystów. Pobyt na wsi, wśród zieleni i natury, obserwacja zwierząt i pracy mieszkających tu ludzi da nam dystans do naszych codziennych obowiązków i codziennej pogoni. I właśnie o to chodzi, by będąc na wczasach trochę zwolnić swój rytm znaleźć dystans do tego, co robimy na codzień.

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 298 - 306 z 728
 
 
 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Ustka Willa BARWNA
Pokoje BARTEK
Pokoje Marzena
Domki Agro-Grucha
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"