NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Przycisk administratora1
Weekend majowy w Ustce

Pokoje kwatery prywatne na weekendy i krótkie pobyty nad morzem w Ustce

   Początek wiosny i słoneczna pogoda zachęca nas do opuszczenia naszych domów i mieszkań, gdzie spędzaliśmy czas zimowy. Ciągnie nas teraz na słońce i na łono natury. Cieszy każdy przejaw budzącego się życia, każdy pączek na drzewie, każdy kwiatek. Wybieramy się więc na spacery po parku lub lesie. Pięknie jest również wiosną nad morzem i choć wiaterek od morza zwykle jest jeszcze dosyć chłodny możemy cieszyć się  słońcem, szumem morza i śpiewem mew...

  Niektórzy co bardziej wytrwali korzystają ze słonecznej pogody poprawiając zeszłoroczną opaleniznę schowani za porawanem, lub w zaciszu plażowego kosza. Nadmorskie miejscowości szczególnie w dni wolne od pracy zwane weekendami  wypełniają się mieszkańcami okolicznych miejscowości no i oczekiwanymi przez prowadzących gastronomię i wynajem kwater usługodawców. Noclegi o tej porze roku są niedrogie, a kwaterodawcy wynajmują pokoje i pokoje z łazienką niemal po kosztach własnych. Koszt wynajęcie pokoju w Ustce waha się od dwudziestu do dwudziestu pięciu złotych od osoby. Oczywiście są to noclegi bez wyżywienia, które to turyści muszą zabezpieczyć sobie we własnym zakresie. Nie ma z tym problemu, albowiem na usteckiej promenadzie funkcjonuje mnóstwo punktów gastronomicznych, gdzie zjeść możemy smaczną, smażoną bałtycką rybę z frytkami i surówką.


 Na weekend majowy w Ustce polecamy kwatery :

Willa Janina ul. Klonowa 1

Willa pod Trójką ul. Klonowa 3

Pensjonat Villa Diana ul. Brzozowa 28

Pokoje gościnne Wodnica koło Ustki

Pokoje U Antoniny ul. Sportowa 6

Apartamenty i pokoje Ola ul. Grunwaldzka 17

Pokoje Gościnne Ustka   ul. Grunwaldzka 40

Pokoje gościnne Muszelka ul.  B. Leśmiana 3

Apartament w porcie   ul. Marynarki Polskiej 3 B

Samodzielne mieszkanie w Ustce ul.  Dąbrowszczaków 6

Amber pokoje gościnne ul. Krokusowa 26

Ośrodek Camping "Morski" ul. Armii Krajowej 4

Villa Wenel ul. Kościuszki 1

Ustka pokoje z widokiem na morze "Fala" ulica Chopina 9 a

Willa Sara ul. Roweckiego Grota 5

Pokoje Szary Domek ul. Gałczyńskiego 10

Pokoje Gościnne "Akacja" ulica Armii Krajowej 59

Dworek Różany ul. Limanowskiego 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Turystyka na Pomorzu

Wczasy wypoczynek urlop nad morzem


   W ostatnich latach w regionie Pomorza obserwować możemy dość gwałtowny rozwój turystyki i infrastruktury z nią związanej. Upadek przemysłu stoczniowego, rybołóstwa, przetwórstwa, ogólny kryzys gospodarczy i brak miejsc pracy powoduje, że coraz więcej osób próbuje znaleźć zatrudnienie i utrzymać się z obsługi ruchu turystycznego. Powstają nowe punkty gastronomiczne, smażalnie, punkty sprzedaży ryb wędzonych, pizerie i najprzeróżniejsze jadłodajnie, a wszystko nastawione na obsługę przyjeżdżających tu latem turystów. Powstają nowe miejsca noclegowe i to nie tylko w atrakcyjnych turystycznie miejscach takich jak nadmorskie miejscowości. Również na wsiach remontowane są domy mieszkalne i przygotowywane do przyjęcia letników. Przy drogach prowadzących do znanych miejscowości powstają zajazdy i restauracje oraz bary, a na wsiach gospodarstwa agroturystyczne zapraszają do wypoczynku i wczasów. Turystyka ma być więc lekarstwem - plastrem na rany biedy tu panującej, ale czy skutecznym?


   Sezon w Polsce, a szczególnie nad morzem trwa tyle ile trwają letnie wakacje. To bardzo krótko, zbyt krótko, by można z zarobionych na turystyce pieniądzach przeżyć resztę roku. Atrakcja jaką jest morze, plażowanie i kąpiele przyciąga turystów jedynie wtedy, gdy jest ciepło i słonecznie, a rodziny z dziećmi muszą jednak szukać wypoczynku bliżej domu i miejsca zamieszkania ze względu na trwający rok szkolny. Niemniej rozwój infrastruktury turystycznej jest wyraźnie zauważalny i nie potrzebne są tu odgórne zarządzenia władz lokalnych, czy strategie rozwoju. Mieszkańcy sami wiedzą, gdzie zainwestować, w jaki rodzaj działalności, by zagwarantować sobie bez większego ryzyka inwestycyjnego przewidywalne dochody. Powstają więc ciągle nowe obiekty noclegowe, a nawet najmniejsza miejscowość na Pomorzu oferuje noclegi i pokoje gościnne. Tworzy to swojego rodzaju zdrową konkurencję, dzięki której systematycznie podnoszony jest poziom świadczonych  usług. Można więc bez większego problemu wybrać się nad morze, a noclegi znajdziemy tu bez problemu. Ta sytuacja nie dotyczy oczywiście głównego sezonu, który niemal we wszystkich miejscowościach nadmorskich i letniskowych trwa od piętnastego lipca do piętnastego sierpnia i w tym czasie mogą wystapić przejściowe problemy ze znalezieniem kwatery takiej, jaka nam odpowiada.

 
Bydlino noclegi

Wynajem kwater w Bydlinie koło Ustki

   Niewielka miejscowość ulokowana uroczo w zakolu rzeki Słupia wpadającej do morza w Ustce jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania nadmorskich miejscowości i lokalnych, pomorskich atrakcji. Pokoje w Bydlinie nie są drogie i zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem noclegu. Działalność usługową typu wynajem kwater prowadzi w Bydlinie kilka podmiotów gospodarczych. W dobie kryzysu i małej opłacalności produkcji rolnej jest to doskonały sposób na podreperowanie domowego budżetu mieszkańców wsi.

   Jednocześnie wzrasta popularność wypoczynku i wczasów z dala od zgiełku aglomeracji miejskich, blisko natury. Nocleg w Bydlinie ma tą zaletę, że niemal wszędzie, gdzie warto zajrzeć, wszystkie miejsca jakie chcemy zwiedzić na Pomorzu leżą w jednakowej odległości. Można stąd bardzo łatwo dotrzeć zarówno do Ustki do której to prowadzi doskonały ośmiokilometrowy odcinek drogi krajowej, do Słupska podobnie. Do Jarosławca i Darłowa dojedziemy stąd co prawda przez Ustkę, jednak trasa widzie przez ciekawe miejsca i nie będzie się nam dłużyło w czasie podróży.

   Również takie znane miejscowości nadmorskie jak Poddąbie czy Rowy, oraz jedna z większych atrakcji jaką jest Słowiński Park Narodowy leżą w niedużej odległości od Bydlina wręcz na wyciągnięcie ręki. Tutaj również zaczyna się słynny szlak spływów kajakowych. W Bydlinie bowiem i pobliskim Machowinie zlokalizowane są stanice kajakowe, gdzie rozpoczynają się spływy kajakowe rzeką Słupia do portu w Ustce. Jest to doskonały sposób na poznanie Ustki i jej okolic z perspektywy kajaku i rzeki. Piękne zakola i meandry tej nadmorskiej rzeki tworzącej u ujścia naturalny port w Ustce z pewnością zachwyci niejednego miłośnika przyrody.

   Bydlino noclegi oferuje turystom indywidualnym, jak również większym grupom zorganizowanym.
Zapraszamy na wczasy, urlop i letni wypoczynek do Bydlina koło Ustki.

 
Bydlino koło Ustki

Noclegi pokoje kwatery prywatne na wsi niedaleko nadmorskiego kurortu Ustka


   Niewielka wieś ulokowana uroczo w zakolu rzeki Słupia w połowie drogi między powiatowym miastem Słupsk, a nadmorskim kurortem i uzdrowiskiem Ustka. Mimo, że wieś wygląda na istniejącą tu od zawsze historia Bydlina nie jest długa i sięga zaledwie trzy wieki wstecz. Wcześniej w tym miejscu nie było żadnych zabudowań, a pola należały do dziedzica z Machowina. Z czasem pobudowano tu pierwsze chałupy i zabudowania gospodarcze, żeby pracujący na roli chłopi mieli bliżej do pól, na których pracowali. Wieś rozbudowywała się, a na jej skraju, ku uciesze miejscowych chłopów i dla zapewnienia odpoczynku i wyżywienia podróżnym jadącym z Ustki i okolicznych wsi do Słupska i wracających wybudowano karczmę. Z czasem dyliżanse kursujące na trasie Słupsk - Ustka najpierw nieregularnie i tylko raz w tygodniu, potem już codziennie zatrzymywały się tu na odpoczynek i zmianę koni.

   Do niedawna wieś niewiele różniła się od stanu jaki zastali osadnicy po wojnie. Wybudowano tu kilka nowych domów, stare istniejące budynki w ostatnim czasie wyremontowano. W niektórych domach prowadzona jest działalność gospodarcza typu wynajem kwater, a przejeżdżający przez wieś w kierunku Ustki turyści widzą ustawione tablice reklamowe z napisem POKOJE.

  W ciągu ostatnich kilku lat powstają po drugiej stronie mostu na rzece Słupia nowe budynki mieszkalne i domki w Bydlinie, powstał też nowy zajazd, gdzie podróżni mogą odpocząć i zjeść posiłek.Tak więc historia zatoczyła koło i podróżni tak jak dawniej mogą się tu zatrzymać, by coś zjeść lub przenocować w kwaterach prywatnych i pokojach w Bydlinie.

   Noclegi i wczasy na wsi blisko morza są w obecnej dobie modnym sposobem wypoczynku. Kwatery tego rodzaju stanowią doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Pomorza, ciekawych miejsc, zwłaszcza dla turystów zmotoryzowanych i nastawionych bardziej na zwiedzanie niż stacjonarne opalanie i leżenie na plaży.

Bydlino zaprasza na letni wypoczynek i wczasy na wsi w niedużej odległości od morza.

 
Grabno noclegi

Noclegi pokoje domki kempingowe i letniskowe w Grabnie koło Ustki


   Wysokie ceny działek budowlanych w Ustce oraz brak opłacalności produkcji rolnej sprawił, że niewielka do niedawna podustecka wioska Grabno zaczęła się gwałtownie rozbudowywać. Dogodne położenie Grabna na trasie łączącej Ustkę z powiatowym miastem Słupsk jest dodatkowym atutem. Dlatego też decyzję budowy własnego domu w Grabnie, a nie w Ustce podjęło wiele rodzin. Stąd mają dogodny dojazd zarówno do oddalonej jedynie o trzy kilometry Ustki, jak i do Słupska, gdzie część z mieszkających tu właścicieli domków pracuje.


   Niektórzy z właścicieli willi i domków udostępniają część swojego domu, lub tylko pokoje, a nierzadko pokoje z łazienką turystom. Wielu z przyjeżdżających nad morze na urlop i wczasy turystów preferuje wypoczynek w ciszy i spokoju z dala od hałaśliwego centrum miasta. Nocleg w Grabnie w willi lub domku jednorodzinnym albo domku kepingowym jest dla takich osób doskonałym sposobem zakwaterowania. Z Grabna wszędzie mamy blisko i do centrum Ustki i do portu i na plażę. Jednocześnie po powrocie na kwaterę czy do pokoju mamy sielski spokój i atmosferę małej, wiejskiej osady.

   Stąd też popularność tej małej miejscowości koło nadmorskiego kurortu i uzdrowiska jakim jest Ustka. Ceny wynajmu pokoju są tu zdecydowanie niższe od ceny kwater prywatnych i pokoi w Ustce, zwłaszcza tych blisko plaży i morza. Powietrze w Grabnie jest równie czyste jak w nadmorskiej Ustce, no może mniej tu jodu i zapachu morza w powietrzu. Jednak, gdy planujemy wypoczynek na plaży i opalanie i tak udajemy się  nad morze, a tam jodu w świeżym powietrzu jest tyle, że wystarczy nam na cały dzień.

Zapraszamy do wypoczynku w Grabnie koło Ustki

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 298 - 306 z 748
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
Top! Top!