NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Noclegi Dźwirzyno. Noclegi pokoje kwatery na wczasy

Dźwirzyno zaprasza Gości na wypoczynek

 

Nad morze  Dźwirzyno to niewielka miejscowość nadmorska oddalona 13 km od Kołobrzegu, położona między morzem a jeziorem Resko.   Historia Dźwirzyna sięga XIII w,; wówczas po raz pierwszy pojawia się w księgach nazwa miejscowości, jako własność ziemska klasztoru w Białobokach. Nazwa pochodzi od słowiańskiego słowa „dżwierze” oznaczającego drzwi, wrota. Przez wieki mieszkali tu rybacy. Jej historia związana jest nieodłącznie z losami miejscowego jeziora. Tysiąc lat temu wody Regi spływały w całości właśnie do jeziora Resko, skąd uchodziły do morza cieśniną Regoujście. Regoujście znajdowało się w pobliżu dzisiejszego Mrzeżyna, gdzie działał również ważny port handlowy. Wczasowicze odkryli to miejsce w XIX w., dzisiaj mieszkańcy utrzymują się tylko z turystyki. Najwięcej ośrodków wczasowych znajduje się wzdłuż al. Wyzwolenia.    Jedną z wielu tutejszych atrakcji jest malownicze ujście Starej Regi oraz nowoczesny kościół. Miejscowość szczyci się czystymi plażami; te najładniejsze, całkiem dzikie z najdelikatniejszym piaskiem znajdują się na terenie tutejszej jednostki wojskowej. Całą tę okolicę otaczają sosnowe lasy, których zapach wymieszany z morskim powietrzem tworzy niepowtarzalny klimat.

 W 1978 roku otrzymała status miejscowości uzdrowiskowej. Kuracjusze przyjeżdżają tu na leczenie chorób układu oddechowego i układu krążenia.
Dźwirzyno to miejscowość wypoczynkowa, która oferuje stałą bazę wypoczynkowo-turystyczną w obrębie plaży i jeziora Resko Przymorskie. Mieszkańcy Dźwirzyna oferują Gościom noclegi w swoich pokojach gościnnych, apartamentach, pensjonatach czy w ośrodkach wypoczynkowych.

 

Szlak na plażę w Dźwirzynie  Dźwirzyno

Powrót do portu  Osobliwość Dźwirzyna

Morze w Dźwirzynie  Most w Dźwirzynie

 

Zapraszamy do Dźwirzyna!

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!