NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Pobierowo Noclegi Pokoje Wczasy

Pobierowo - idealne miejsce na wczasy

   Pobierowo do roku 1772 było lennem rodziny von Kleist. W roku 1789 kupił je za 22 tysiące talarów dotychczasowy dzierżawca Rockman. W połowie XIX wieku  Pobierowo zaczęło tracić rolniczy charakter, gdyż piasek nadmorski regularnie zasypywał ziemie uprawne.

  Chłopi przesiedlili się na zachód, wykorzystując żyźniejszą glebę, a do dawnej osady zaczęli przybywać letnicy. Wkrótce wieś stała się ulubionym kąpieliskiem berlińczyków.

  Współczesne Pobierowo to znane kąpielisko morskie nad brzegiem Bałtyku. Jest to najbardziej na zachód wysunięta miejscowość gminy. Wieś liczy niecałe 1000 stałych mieszkańców, jednak w okresie letnim przyjeżdża tutaj kilkanaście tysięcy wczasowiczów. Znajduje się tutaj wiele ośrodków wczasowych i wypoczynkowych, kwater prywatnych, domków campingowych i pól namiotowych. Szeroka, piaszczysta plaża, czysta woda, wspaniałe tereny leśne z przewagą lasów sosnowych tworzą specyficzny mikroklimat doskonale kojący różnego rodzaju dolegliwości dróg oddechowych. Ściągają tu, zwłaszcza latem, rzesze urystów głównie z Polski i z Niemiec.

   Funkcjonuje tu znaczna ilość lokali gastronomicznych (między innymi smażalnie, restauracje, pizzerie, bary, kawiarnie, budki z lodami). Najwięcej lokali tego typu ulokowanych jest przy ulicy Grunwaldzkiej, która biegnie równoległe do wybrzeża. Pobierowo leży na wysokim brzegu, a okoliczne wydmy porasta las mieszany. Największą atrakcją okolicy jest oczywiście morze z niezbyt szeroką plażą, na którą prowadzą drewniane schodki. Jeśli kogoś interesuje architektura, to może odwiedzić kościół Odkupiciela, piękny przykład architektury sakralnej, który wybudowano dopiero w 1987 roku. Białe ściany świątyni przyciągają uwagę, kontrastując z zielenią pobliskich drzew. Pobierowo zaskakuje ogromną ilością pięknych, zadbanych, nowoczesnych domów, budowanych z myślą o przyjmowaniu gości.

  Turystyka jest tu głównym źródłem utrzymania mieszkańców, każdy więc stara się, aby stworzyć jak najlepsze warunki wypoczynku wczasowiczom.

 

Galeria:

Centrum - Pobierowo  Nowoczesna kamieniczka

Kościół w Pobierowie  Plaża - Pobierowo

Jeden z ośrodków wczasowych  Ulica w centrum Pobierowa

Zapraszamy na wczasy do Pobierowa!

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!