NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Darłówko Noclegi Pokoje Wczasy

Darłówko - atrakcje na wczasy

   Darłówko to mała miejscowość nadmorska w woj. zachodniopomorskim sąsiadująca z Darłowem. W centrum i wzdłuż ulicy Władysława IV stoją stare wille i pensjonaty.W sezonie letnim funkcjonują w tym rejonie liczne puntky gastronomiczne, ogródki piwne, stoiska z pamiątkami. Miasteczko jest licznie odwiedzane nawet poza sezonem; goście mają trudności ze znaleziem miejsca parkingowego w pobliżu centrum.


    Po wschodniej stronie nad brzegiem morza wznosi się mała latarnia morska z końca XIX wieku, z której rozpościera się widok na pierwszy w Polsce Park Elektrowni Wiatrowych w Cisowie. Wiatraki są  tu nietypowym zjawiskiem i przyciągają wzrok każdego obserwatora. Farmę wiatraków widać doskonale na trasie Darłowo-Darłówko Zachodnie.Największą atrakcją Darłówka jest jedyny w Polsce razsuwany most z wieżą kontrolną, łączący Darłówko Zachodnie z Darłówkiem Wschodnim. Z mostu rozciąga się widok na przystań, którą można zwiedzić spacerując wzdłuż nabrzeża pokrytego nową nawierzchnią. Cumują tu liczne kolorowe kutry rybackie z różnych nadmorskich miejscowości.

   Darłówko oferuje ładną, szeroką plażę ciągnącą się na wschód od portu, rejsy morskie oraz wspaniałe widoki z latarni morskiej. Gdy zabraknie słońca, złą pogodę można przeczekać w aquaparku z podgrzewaną wodą morską, zjeżdżalniami i saunami. Można też wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Darłowa i zwiedzić stare książęce zakątki pełne historycznych zabytków.

Latarnia morska w Darłówku  Falochron

Most rozsuwany w Darłówku  Park wodny - Darłówko

Plaża w Darłówku  Przystań w Darłówku

Zapraszamy do Darłówka!

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!