NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Rewal Noclegi Pokoje Wczasy nad morzem

Rewal zaprasza na wczasy!

Rewal  Barwy plaży-Rewal

 

   Rewal był wioską rybacką do XIX wieku , ale już w1838 roku powstało tu kąpielisko.
Na przełomie XIX i XX wieku zbudowano w Rewalu zakład kąpielowy, oferujący kąpiele w ciepłej morskiej wodzie. Obecnie Rewal należy do najpopularniejszych kurortów woj. zachodniopomorskiego. W starszej części Rewala przetrwało wiele przedwojennych domów i wiekowych drzew. Wzdłuż wysokiego brzegu ciągnie się nastrojowa i zadbana ulica Klifowa, którą najchętniej oblegają turyści. Nad brzegiem morza wybudowano taras. Główne zejście na plażę jest dosyć strome, dlatego że wydmy są tu dosyć wysokie. Piasek na plaży jest bardziej ziarnisty i ciemniejszy, niż gdzie indziej.
Rewal nastawiony jest na turystykę. Osada zabudowana jest niskimi budowlami, co stwarza specyficzny klimat tego kurortu. Kurort posiada swoją małą bazę rybacką; przy zejściu na plażę często można spotkać małe kutry rybackie wyciągnięte na piasek.
Linia brzegowa Rewala jest otwarta, toteż fale rozbijają się o regularnie ustawione drewniane falochrony.
W centrum miejscowości stoi niewielki współczesny kościółek katolicki stylizowany na łódkę. Rewal posiada również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni ok. 1200 m² i siłownią. Planuje się rozbudowę jej infrastruktury o korty tenisowe i gabinety odnowy biologicznej. Miejscowość posiada własną placówkę Straży Granicznej, która m.in. obsługuje morskie przejścia graniczne w Dziwnowie oraz Mrzeżynie.
W sezonie letnim przebywa tu mnóstwo turystów; szczególnie upodobali sobie ten ośrodek niemieccy wczasowicze, którzy zostawiają tu swoją walutę.Rewal oferuje swoim gościom noclegi w licznych pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych, apartamentach, pensjonatach, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych lub domkach letniskowych.

Galeria:

Rewal cenrtum  Plaża o zachodzie słońca

Popołudniowe barwy plaży  Rewal-plaża

Zapraszamy na wypoczynek do Rewala!

 

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!