NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Ustka muzea i galeria

Muzeum i galeria w Ustce

Gości, których interesuje kultura, sztuka i historia Ustki zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Chleba, Muzeum Minerałów oraz Bałtyckiej Galerii Sztuki.
Muzeum Ziemi Usteckiej znajduje się  w centrum miasta przy ulicy Marynarki Polskiej 62 a. Muzeum można zwiedzać od wtorku do soboty od godz.11.00 do godz. 16.00. Prezentowane są tu liczne fotografie i eksponaty z XIX i XX wieku oraz powojenne dokumenty i pamiątki po dawnej stoczni: stare niemieckie aparaty fotograficzne, maszyny do szycia i pisania, przedmioty codziennego użytku - jest tu nawet prawie100-letni strój kąpielowy oraz równie wiekowa łyżwa. W sezonie letnim można obejrzeć wystawę bursztynu cieszącą się wielką popularnością wśród turystów.

Muzeum Ziemi Usteckiej

Muzeum Chleba jest jednym z kilku tego typu obiektów w Polsce. Właścicielem i założycielem muzeum jest mieszkaniec Ustki pan Eugeniusz Brzóska, który zgromadził w części swojej piekarni różne eksponaty związane z piekarnictwem. Najstarszy z nich to stół do przerabiania ciasta piernikowego, pochodzący - w/g oceny właściciela - z XVIII wieku. Można tu obejrzeć stare mieszadła do ciast i masy kremowej oraz gofrownice używane na początku XX wieku. Jest tu również przedwojenny automat do sprzedaży cukierków oraz jedna z pierwszych lodówek. Pan Brzóska zgromadził również sporą kolekcję starych widokówek z Ustki; część z nich znajduje się w albumie wydanym przez właściciela - "Ustka jakiej nie znamy". Muzeum Chleba znajduje się również w centrum Ustki przy ulicy Marynarki Polskiej 49.

W sezonie letnim czynne jest na dolnej promenadzie Muzeum Mineralogiczne, w podziemiach którego można obejrzeć największy kryształ górski w Polsce, kwarce dymne z Arkansas w USA, skamieniałości liczące około 400 milionów lat, rekonstrukcję jaja dinozaura, brazylijskie i polskie agaty, egzotyczne muszle oraz liczne minerały z Rosji, Chin, Afryki, Usa, Brazylii i Polski.

Muzeum Mineralogiczne

Miłośników sztuki zapraszamy do Bałtyckiej Galerii Sztuki mieszczącej się w dawnym spichlerzu przy porcie- ul. Gen. M. Zaruskiego 1 A. Ustecka galeria eksponuje prace współczesnych polskich i zagranicznych artystów, promuje sztukę organizując czasowe wystawy, sympozja i seminaria oraz plenery. Przebywając na urlopie warto znaleźć chwilę czasu, by przenieść się w świat sztuki -  galeria znajduje się blisko plaży.

Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce

 

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!