NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Pomorskie legendy

POMORSKIE LEGENDY

   Każdy z nas z pewnością zna legendę o wawelskim smoku, o warszawskim bazyliszku, o krakowskim hejnale... Poznajmy więc jeszcze kilka naszych lokalnych, pomorskich legend związanych z morzem, plażą, statkami i morskimi rabusiami - piratami.

  Większość miejsc opisanych w legendach istnieje naprawdę. Część z wydarzeń przedstawionych w pomorskich legendach miało  miejsce w przeszłości. Jak choćby ścięcie rycerza Winterfelda z Zimowiska koło Ustki na rynku w Sławnie. Niektóre miejsca i znaki możemy oglądać do dziś jak choćby wypływające w okolicy Orzechowa koło Ustki strumyki zwane źródłami Bałtyku, albo odcisk  kopyta diabła w kamieniu wmurowanym w mury kościoła w Smołdzinie.

  Syrenkę opisaną w legendzie możemy ogladać na herbie Ustki, a jej pomnik odsłonięty 15 sierpnia 2010 w usteckim porcie. Również opis zwyczajów Kaszubów dotyczący zażywania tabaki jest jak najbardziej prawdziwy. Które z opisanych zdarzeń obrosły legendą, a które są prawdziwe - ocenę pozostawiamy czytelnikom.

 Jeśli zaś udało nam się pobudzić Państwa wyobraźnię, zapraszamy do przedstawienia własnych wersji wydarzeń i pomorskich legend. Przedstawimy je szerszemu gronu czytelników na stronach naszego portalu.

 

 

 

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!