NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Ustka zaprasza

USTKA ZAPRASZA

 

Zakład Przyrodoleczniczy  Latarnia morska w Ustce

   Zapraszamy na wypoczynek do Ustki leżącej u ujścia Słupi do Bałtyku na granicy Słowińskiego Parku Narodowego oraz Parku Krajobrazowego ”Dolina Słupi”.

 Tu, po kąpielach morskich i słonecznych czekają na gości liczne rozrywki: romantyczne spacery po promenadzie lub po ulicach nasyconych atmosferą przedwojennego kurortu, spotkania w restauracjach, zwiedzanie galerii sztuki, wycieczki morskie turystycznymi stateczkami.

 

   Dla tych, którzy preferują czynny wypoczynek, Ustka proponuje wycieczki rowerowe „Szlakiem zwiniętych Torów”. Trasa prowadzi z Ustki przez Wytowno i Machowinko. Boczne szlaki pozwalają dotrzeć do niewielkich uroczych nadmorskich letnisk- Orzechowa i Poddębia.

   Dla turystów pieszych polecamy odcinek brzegu morskiego między Ustką a Rowami( około 20 km). Po drodze mijamy małe malownicze miejscowości letniskowe; Orzechowo, Poddąbie, Dębinę. Z Rowów mamy już tylko kilka minut do Słowińskiego Parku Narodowego. Najciekawsze miejscowości leżące na tym terenie to przede wszystkim Smołdzino i Kluki. W tym rejonie znajduje się wydma „Czołpińska Góra”, na szczycie której wzniesiono latarnię morską „Czołpino”. Największą atrakcją są tu rychome wydmy na Mierzei Łebskiej.

 

  Goszcząc w Ustce, nie zapominajmy, że nieopodal leży Słupsk z licznymi ciekawymi zakątkami, kameralnymi kawiarenkami, zabytkami, parkami. Z pewnością wakacje spędzone w Ustce pozostaną na długo w Państwa pamięci. Serdecznie zapraszamy!

    

Jeśli wakacje, to tylko w Ustce.

   Mamy tu nie tylko czystą plażę, ciepłą wodę w morzu, gorące słońce, ale również moc atrakcji. Rozpoczynamy zabawę  już na początku lipca corocznym Usteckim Festiwalem Sztucznych Ogni, przyciągającym rzesze wielbicieli tej imprezy. Przez kilka kolejnych wieczorów niebo nad portem w Ustce rozświetlają tysiące barwnych ogni, tworząc niezapomniany widok. Władze miasta organizują liczne imprezy zarówno rozrywkowe , jak i sportowe. Co roku odbywa się tu turniej Usteckiej Plażowej Piłki Nożnej, mistrzostwa Pomorza w Płukaniu Złota, spartakiady kolonijne, zawody spławikowe, uroczysta przysięga wojskowa, zawody wędkarskie, Święto Ulicy Marynarki Polskiej, Ogólnopolski Rajd Rowerowy Szlakiem Zwiniętych Torów.

 

   Ustka posiada również liczne ciekawe zakątki warte zwiedzenia np. latarnię morską z 1892 roku, usteckie łazienki, okazałe budynki w stylu wiktoriańskim, poniemieckie bunkry.

Zapraszamy na wczasy do Ustki, urlop w Ustce to wielka frajda dla ciała i uczta dla ducha.

   

   Jeśli wybraliście Państwo Ustkę na miejsce swojego wypoczynku, nie zawiedziecie się!

Czeka tu na Was szeroka plaża z drobniutkim piaskiem i czysta morska woda, słońce i przyjemny zapach pobliskich lasów sosnowych. Gdy któregoś dnia pochmurne niebo nie pozwoli na kąpiele słoneczne, nie zachmurzajcie się wraz z nim. Wybierzcie się na spacer po Ustce, a wśród maleńkich domków i wąskich uliczek starej Ustki poczujecie klimat dawnej, portowej osady.

Reprezentacyjną ulicą Ustki jest pięknie odnowiona ulica Marynarki Polskiej, przy której znajdują się liczne sklepiki, kramy, kafejki, restauracje. Tu znajduje się Muzeum Chleba, gdzie można zobaczyć stary sprzęt piekarniczy z XVII wieku, latarnia morska udostępniona do zwiedzania oraz Muzeum Ziemi Usteckiej, w którym można obejrzeć stare fotografie Ustki z przełomu XIX i XX wieku, modele kutrów, motorówek, łososiowców czy łodzi ratunkowych.

 

  Jeśli poznacie już Państwo Ustkę, możecie wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Słupska lub poznać okoliczne miejscowości: Wodnicę, Orzechowo, Poddąbie, Dębinę, Rowy. Warto udać się też do Słowińskiego Parku Narodowego i poznać kulturę mieszkańców Smołdzina czy Kluk.

 

Zapraszamy na wczasy do Ustki, tu każdy znajdzie coś tylko dla siebie.

 

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!