NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Gdynia - mikołajek

  Turystom przebywającym na wczasach lub służbowo w Gdyni polecam spacer po plaży w Gdyni Babie Doły. Dojazd niestety nie jest zbyt łatwy, a od centrum Gdyni do Babich Dołów jest około dziesięciu kilometrów.

  Warto jednak ponieść ten trud. Po zejściu stromymi schodami z wysokiego klifu  porośniętego dorodnymi bukami przechodzimy ścieżką przez chaszcze nadmorskiej łozy i wierzby oraz między ogromnymi kępami dzikiej róży  kwitnącej latem i wydającej niesamowitą woń. Już na samej wydmie spotkamy duże kępy mikołajka nadmorskiego. Na zdjęciu poniżej wymieniony    mikołajek   , a w tle dawna niemiecka torpedownia. Niemcy testowali tu nowe torpedy zrzucane przez  samoloty startujące z lotniska w Babich Dołach.  Na widocznej w oddali wieży obserwowano tor torped płynących do celu w Jastarni.

   Stąd też plażą przejdziemy do przepięknej plaży w Orłowie kierując się wzdłuż brzegu w kierunku widocznego portu Gdynia. Orłowskie klify są najwyższymi na polskim wybrzeżu dlatego też warto tu przyjść, by podziwiać widoki portu w Gdyni oraz pływające po zatoce Gdańskiej statki i promy. Doskonale też widać Hel i cały półwysep, jeśli oczywiście powietrze jest wystarczająco przejrzyste.

Gdynia - Babie Doły - mikołajek nadmorski 

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
Top! Top!