NOCLEGI
 
 
Noclegi w ...
Strona Główna
Ustka
Orzechowo
Przewłoka
Poddąbie
Rowy
Duninowo
Wodnica
Machowino
Machowinko
Poleć nas znajomym


Nowości
Administracja
Oferta/Regulamin
Dodaj obiekt
Moje ogłoszenie
Napisz do nas
Wszystkie artykuły
LINKI
Mapa serwisu
Polityka prywatności
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Dziwnówek noclegi pokoje wczasy

Dziwnówek - urocze miejsce na Twój wypoczynek

 

Centrum Dziwnówka

 

Dziwnówek. Ta niewielka miejscowość, położona wśród sosnowych lasów nie nosi miana modnego kurortu, ale jej zabudowa i wąskie uliczki mają niepowtarzalny urok. Kąpielisko powstało pod koniec XIX w., dlatego też brak tu zabytków . Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1503 roku. W XVIII wieku stało tu zaledwie 7 chat rybackich. W marcu 1945 roku na tych terenach toczyły się ciężkie walki z Niemcami.
Na głównym placyku, przy skrzyżowaniu ulic Wolności i Kamieńskiej znajduje się sklepik z lodami i pamiątkami. Obiekt jest o tyle ciekawy, że ma kształt niewielkiej latarni morskiej, przez co stał się symbolem Dziwnówka   .Wśród okolicznych lasów iglastych, wspomagających leczenie chorób układu oddechowego uruchomiono uzdrowisko dziecięce. W okolicy odkryto też wody chlorkowo-sodowe, ale ujęcie nie jest jeszcze eksploatowane.
Jednak największą atrakcją Dziwnówka jest nieskażone zanieczyszczeniami przemysłowymi morze, dlatego co roku napływa tu coraz większa liczba turystów.
Plaża jest tu otoczona pasmem niewysokich wydm, łagodnie opadających ku morzu.
Można się na nią dostać piękną, kasztanową aleją, prowadzącą do równie urokliwych, żelaznych schodków, opadających na morski piasek. Miłośnicy wypoczynku wśród ciszy znajdą tu swój raj. DZIWNÓWEK - noclegi , pokoje , apartamenty , ośrodki wczasowe ,pensjonaty  czekają na Państwa przyjazd. Wczasy - Dziwnówek - to może być piękny sposób na spędzenie tegorocznych wakacji.

Galeria:

Dziwnówek - centrum  Latarnia - kiosk

Morze w Dziwnówku  Plaża w Dziwnówku

 
POLECAMY NOCLEGI
Ustka. Willa "Janina"
Pokoje u Antoniny
Ustka."Pod Trójką"
Ustka apart. "Joanna"
Gościmy
 
Top! Top!